تولید نرم افزار

علاوه بر فروش محصولات موجود، شرکت فراعمران نگار فعالیتهای گسترده ای را تاکنون در زمیه تولید نرم افزار سفارشی انجام داده است. تیم فنی متخصص، با تجربه و چابک “فراعمران نگار” با تسلط بر فناوری های روز، در همه مراحل نیازسنجی، طراحی، پیاده سازی، استقرار و پشتیبانی در کنار مشتریان می باشد تا نیازمندی های نرم افزاری سازمان خود را به بهترین شیوه برطرف کنند. در مسیر تولید نرم افزار این شرکت همواره کیفیت، کارایی، امنیت و تجربه کاربری مطلوب را سرلوحه کار خود قرار داده است. تیم تولید نرم افزار شرکت برای تولید نرم افزارها، سامانه های سفارش مشتری و اپلیکیشن های موبایل، همواره از آخرین نسخه ابزارها، زبانهای برنامه نویسی و کتابخانه های بهره می گیرد. فرآیند تولید نرم افزارهای سفارشی در شرکت فراعمران نگار به طور خلاصه به شرح زیر می باشد:

شناخت و نیازسنجی

مهمترین بخش در تولید نرم افزارهای سفارشی، بخش نیاز سنجی و اشتراک گذاری ایده‌هاست. در این مرحله که نخستین مرحله از تولید یک نرم افزار اختصاصی محسوب می‌شود، جلسات متعددی بین تیم طراحی شرکت که شامل افراد مجرب و دارای دانش روز در حوزه تحلیل و طراحی نرم افزار می باشند با افراد صاحب نظر مشتریان که خواسته‌های خود از نرم‌افزار را می دانند، برگزار می‌شود. در این جلسات تمامی ایده‌ها و نظرات از جوانب و زوایای مختلف مورد بررسی قرار می‌گیرند و طرح‌های پیشنهادی بطور دقیق آنالیز می‌شود. در نهایت ایده‌های قابل پیاده‌سازی و کاربردی مشخص می‌شوندو لیست نهایی نیازمندیها استخراج می گردد.

تحلیل و طراحی

پس از مشخص شدن خواسته‌ها و انتظارات مشتری از نرم افزار سفارشی، مرحلیه تحلیل و طراحی آغاز می شود. در این مرحله تیم متخصص شرکت با بهره گیری از به روز ترین متدها و ابزارها اقدام به تحلیل و طراحی نرم افزار می نمایند. ترسیم نمودار فعالیت، ترسیم نمودار مورد کاربرد، ترسیم نمودار وضعیت، ترسیم نمودار کلاس،تهیه مورد کاربرد های مورد نیاز و ... بسته به نیاز در این مرحله انجام می پذیرد.

پیاده سازی

متخصصان تولید نرم افزار شرکت ضمن ایجاد جداول پایگاه داده، پیاده سازی ابزارها با توجه به مورد کاربردهای موجود انجام می دهند. انجام این  مرحله بر عهده برنامه نویسان شرکت است. تیم برنامه نویسی شرکت با استفاده از به روز ترین بسترها، کدنویسی رم‌اافزار را انجام دهند  و انجام تست جعبه سفید نیز توسط این تیم انجام می گردد.

انتقال و استقرار

در این مرحله صحت عملکرد بخش‌های مختلف نرم‌افزار ارزیابی می‌شود. تست کلی برنامه توسط تیم تحلیل و اعمال تغییرات ایجاد شده در پایگاه داده های تست درون شرکت، تست جعبه سیاه و تست نهایی نرم افزار با استفاده از مورد کاربرد در این مرحله انجام می گردد. پس از پایان تست و ارزیابی اولیۀ نرم افزار و اتمام مراحل دیباگ و خطایابی نرم افزار، استقرار و تحویل آن در محیط کار نهایی انجام خواهد گرفت. به این منظور ورژن جدید نرم افزار با توجه به چک لیست خروجی نرم افزار ایجاد می شود و تغییرات ایجاد شده در پایگاه داده های سرور اصلی مشتری اعمال می گردد. در ادامه ورژن جدید نرم افزار بر روی سرور مشتری مستقر شده و بررسی مراحل استقرار نرم افزار بر روی سرور مشتری بر اساس چک لیستهای مصوب دپارتمان انفورماتیک شرکت، توسط تیم استقرار انجام می گردد.

توسعه، آموزش و پشتیبانی

تمرکز این بخش بر تضمین کارکرد درست نرم افزار برای استفادۀ کاربران نهایی است. در این نقطه از چرخۀ حیات نرم افزار، تمرکز روی بازخورد کاربر در خصوص تنظیم دقیق محصول، پیکربندی نرم افزاری، نصب و نکات مربوط به قابلیت استفاده خواهد بود. طبیعتا در این مرحله که کاربر از نرم افزار استفاده می‌کند، ممکن است نیازهای جدیدی نیز ایجاد گردد. جهت پاسخگویی به این نیازها، اقدامات لازم جهت توسعه نرم افزار به صورت مستمر انجام می پذیرد. یکی از مهمترین اقدامات در این مرحله، آموزش نرم افزار به کاربران است. در فاز آموزش، نحوه استفاده صحیح از نرم افزار به کاربران آموزش داده می‌شود. طراحی و برگزاری دوره های آموزشی برای سطوح مختلف کاربران و تعیین پیش نیازهای آموزشی بر اساس استانداردهای تعریف شده در دپارتمان انفورماتیک شرکت فراعمران نگار از اهم اقدامات در این خصوص می باشد. وجود راهنمای آنلاین در نرم افزارهای تولید شده توسط شرکت فراعمران نگار نیزکمک زیادی به کاربران جهت استفاده از نرم افزار می نماید. مهمترین فاز برای ماندگاری یک نرم‌افزار، پشتیبانی  فنی مناسب از آن می باشد. تمامی نرم افزارهای تولید شده توسط شرکت دارای گارانتی، پشتیبانی و خدمات پس از فروش می باشد.  شرکت فراعمران نگار با بهره مندی از تیم پشتیبانی جوان و با دانش فنی بالا و نیز استفاده از ابزارهای مناسب مانند سایت تیکتینگ پاسخویی تلفنی مراجعه حضوری و ... در مسیر استفاده از نرم افزار، در کنار مشتریان خود می باشد.